×
Restons en contact !

INFORMATIONS & RESERVATIONS : +33(0)4 94 55 67 80
Par email : lesnaiades@marvilla-parks.com
Nos bureaux sont ouverts du lundi au jeudi : 9h-12h //14h-17h et vendredi de 9h à 12h

DOMAINE DES NAÏADES
Hôtellerie de Plein Air ****
655 chemin des Mûres
83310 Grimaud
Ouvrir dans Google Maps

Abonnez-vous à notre newsletter pour recevoir les bons plans et les promotions !

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Village de St Tropez
Port Grimaud, entrée
PREV
NEXT

Kultura i miasteczka w zatoce Saint-Tropez

Wyjątkowy region doceniany ze względu na piękno naturalnych pejzaży oraz jakość codziennego życia. Region Prowansja Alpy Lazurowe Wybrzeże posiada również zaskakujące dziedzictwo historyczne do odkrycia podczas wakacji.

Zachęcamy do spacerów uliczkami starego Grimaud. Sklepienia, kamienne schody, ciężkie, kute drzwi z drewna i inne ukryte fasady pod bougainvilliers prowadzą aż do Moulin Saint Roch. Znajdujące się powyże ruiny zamku, który gościł wówczas szlachtę przebywającą w Freinet, świadczą o strategicznej wadze tego miasteczka w czasach Średniowiecza. Spacer po moście wróżek (Pont des Fées) pozwoli zrozumieć jak w XV wieku Grimaud sprowadzało wodę ze stoków oddalonych o 3 km stąd.

Schodząc w kierunku znajdujemy się nad brzegiem jeziora Port-Grimaud. Tutaj można się dowiedzieć, w jaki sposób ta mała miejscowość rybacka stała się Małą Wenecją Prowansji, perłą w zatoce Saint-Tropez. Możliwe jest również wykorzystanie wakacji na zwiedzanie jednej z licznych winnic, którym łagodny klimat pozwolił rozwinąć się na Drodze Win (Route des Vins), prowadzącej przez Gassin, Ramatuelle, Plan de La Tour – i dlaczego nie skosztować orzeźwiającego wina Côte de Provence… Ale radzimy zachować umiar, aby uniknąć wizyty na posterunku słynnej żandarmerii Saint-Tropez ! Można też ruszyć na poszukiwania nowego miasteczka o typowo śródziemnomorskim uroku. Każde z nich odkrywa swoją historię dzięki muzeom – Annonciade w Saint-Tropez, Arts et Tradition w Grimaud, oceanograficznym w Monaco, a także dzięki wydarzeniom organizowanym podczas wakacji, takich jak wystawy i różne festiwale.

Zaprogramowane co roku na trzeci weekend września Europejskie Dni Dziedzictwa są wyjątkowym momentem, aby odkryć wszystkie jej bogactwa: pomniki, kościoły, zamki… I wiele innych. Krótki pobyt lub mały wypad na weekend nie pozwolą na zwiedzenie wszystkich atrakcji. Trzeba tu powrócić na kolejny pobyt ! Nie zwlekaj już! Krótki pobyt, weekend, pobyt tygodniowy lub dłuższy – zobacz nasze oferty wakacyjne !

TOP