×
Restons en contact !

INFORMATIONS & RESERVATIONS : +33(0)4 94 55 67 80
Par email : info@lesnaiades.com
Nos bureaux sont ouvert du lundi au vendredi, de 9h à 18h

 

DOMAINE DES NAÏADES
Hôtellerie de Plein Air ****
655 chemin des Mûres
83310 Grimaud
Ouvrir dans Google Maps

Abonnez-vous à notre newsletter pour recevoir les bons plans et les promotions !

Le Var et la Nature
Un magnifique champs de lavande avec cabanon provençal
Le sentier du Littoral - L Escalet
PREV
NEXT

Departament Var i jego środowisko naturalne

Podczas weekendu lub prawdziwych wakacji skorzystaj z pobytu w zatoce Saint-Tropez, aby odkryć te wyjątkowe pejzaże, jakie Var i Lazurowe Wybrzeże mają Państwu do zaoferowania. Spektakl dla oczu jest gwarantowany, jak również panorama na wspaniały Wielki Błękit.

Od strony ziemi

W 70% pokrytymi lasami Var jest drugim departamentem najbardziej zadrzewionym we Francji i pierwszym jeśli chodzi o bogactwo gatunków. Poprzecinany licznymi ścieżkami szlaków turystycznych pozwala na wspaniałe wycieczki pieszo lub rowerem podczas Państwa pobytu. Od strony morza miasteczka zapierające dech w piersiach nie są wcale do siebie podobne. Rozciągający się od Hyères do Fréjus, masyw des Maures liczy nie mniej niż 26 pięknych miasteczek do odkrycia podczas wakacji. Słynny z powodu kasztanów czy ciemnego koloru skał i lasu "Lei Mauro" czy też czarna góra jest jedną z najbardziej dzikich ziem w Prowansji.

Od strony morza

Wyspy Iles de Porquerolles i Port Cros, Sentier des Douaniers i nie do ogarnięcia punkty widokowe przylądka Camarat, Taillat i Lardier, le Barrage de la Verne, les Etangs de Villepey… Są również okazją na zrobienie wspaniałych zdjęć z wakacji. Bardziej dzika plaża Escalet w Ramatuelle stanowi również punkt wyjścia dla wspaniałych pieszych wycieczek po ścieżkach wybrzeża. Są one zbyt liczne, aby je wszystkie wymienić, ale oto jeszcze kilka nazw plaż na przyszłe wakacje : Nartelle w Sainte Maxime, Gigaro lub Sylvabelle w La Croix Valmer, Bonporteau w Cavalaire… i oczywiście plaża Pampelonne w Saint-Tropez ! Można się tam kąpać, opalać, iść do restauracji lub też potańczyć. Plaża długości 4,5 km o drobnego piasku jest podstawą mitu Saint-Tropez : tutaj można spotkać sławy przybywające na krótki odpoczynek na Wybrzeżu ! Można je również odnaleźć na wielkim ekranie w jednym z kin w Sainte Maxime, Saint-Tropez lub Cavalaire !

Pomiędzy Var i Alpes Maritimes, wąwozy, strome szczyty, poszarpane szczyty występują jeden za drugim podkreślając kontrasty by zatopić się w błękicie Morza Śródziemnego: witajcie w sercu czerwonych skał Masywu de l’Estérel. Te pejzaże, które pozostały wielkie i dzikie są jeszcze dzisiaj natchnieniem dla wielu malarzy, którzy mieszkają lub są krótkim przejazdem na Wybrzeżu. Nie zwlekaj ! Weekend, krótki pobyt, pobyt tygodniowy lub dłuższy. Zobacz nasze oferty wakacyjne !

TOP