×
Restons en contact !

INFORMATIONS & RESERVATIONS : +33(0)4 94 55 67 80
Par email : lesnaiades@marvilla-parks.com
Nos bureaux sont ouverts du lundi au jeudi : 9h-12h //14h-17h et vendredi de 9h à 12h

DOMAINE DES NAÏADES
Hôtellerie de Plein Air ****
655 chemin des Mûres
83310 Grimaud
Ouvrir dans Google Maps

Abonnez-vous à notre newsletter pour recevoir les bons plans et les promotions !

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Le Var et la Nature
Un magnifique champs de lavande avec cabanon provençal
Le sentier du Littoral - L Escalet
PREV
NEXT

Departament Var i jego środowisko naturalne

Podczas weekendu lub prawdziwych wakacji skorzystaj z pobytu w zatoce Saint-Tropez, aby odkryć te wyjątkowe pejzaże, jakie Var i Lazurowe Wybrzeże mają Państwu do zaoferowania. Spektakl dla oczu jest gwarantowany, jak również panorama na wspaniały Wielki Błękit.

Od strony ziemi

W 70% pokrytymi lasami Var jest drugim departamentem najbardziej zadrzewionym we Francji i pierwszym jeśli chodzi o bogactwo gatunków. Poprzecinany licznymi ścieżkami szlaków turystycznych pozwala na wspaniałe wycieczki pieszo lub rowerem podczas Państwa pobytu. Od strony morza miasteczka zapierające dech w piersiach nie są wcale do siebie podobne. Rozciągający się od Hyères do Fréjus, masyw des Maures liczy nie mniej niż 26 pięknych miasteczek do odkrycia podczas wakacji. Słynny z powodu kasztanów czy ciemnego koloru skał i lasu "Lei Mauro" czy też czarna góra jest jedną z najbardziej dzikich ziem w Prowansji.

Od strony morza

Wyspy Iles de Porquerolles i Port Cros, Sentier des Douaniers i nie do ogarnięcia punkty widokowe przylądka Camarat, Taillat i Lardier, le Barrage de la Verne, les Etangs de Villepey… Są również okazją na zrobienie wspaniałych zdjęć z wakacji. Bardziej dzika plaża Escalet w Ramatuelle stanowi również punkt wyjścia dla wspaniałych pieszych wycieczek po ścieżkach wybrzeża. Są one zbyt liczne, aby je wszystkie wymienić, ale oto jeszcze kilka nazw plaż na przyszłe wakacje : Nartelle w Sainte Maxime, Gigaro lub Sylvabelle w La Croix Valmer, Bonporteau w Cavalaire… i oczywiście plaża Pampelonne w Saint-Tropez ! Można się tam kąpać, opalać, iść do restauracji lub też potańczyć. Plaża długości 4,5 km o drobnego piasku jest podstawą mitu Saint-Tropez : tutaj można spotkać sławy przybywające na krótki odpoczynek na Wybrzeżu ! Można je również odnaleźć na wielkim ekranie w jednym z kin w Sainte Maxime, Saint-Tropez lub Cavalaire !

Pomiędzy Var i Alpes Maritimes, wąwozy, strome szczyty, poszarpane szczyty występują jeden za drugim podkreślając kontrasty by zatopić się w błękicie Morza Śródziemnego: witajcie w sercu czerwonych skał Masywu de l’Estérel. Te pejzaże, które pozostały wielkie i dzikie są jeszcze dzisiaj natchnieniem dla wielu malarzy, którzy mieszkają lub są krótkim przejazdem na Wybrzeżu. Nie zwlekaj ! Weekend, krótki pobyt, pobyt tygodniowy lub dłuższy. Zobacz nasze oferty wakacyjne !

TOP